Sól przemysłowa Kłodawa

Przemysłowa sól kamienna oferowana przez kopalnię soli w Kłodawie to produkt stanowiący niezbędny element wykorzystywany w wielu branżach i gałęziach przemysłu. Dzięki swojemu szerokiemu zastosowaniu grono użytkowników, którzy coraz częściej sięgają po ten artykuł, stale się powiększa.

Jest ona powszechnie wykorzystywana zwłaszcza w branży chemicznej. To składnik wielu dostępnych na rynku detergentów, które towarzyszą nam w codziennym życiu. Stosuje się ją chociażby przy produkcji środków piorących, różnego rodzaju mydeł oraz płynów przeznaczonych do mycia naczyń.

To także nieodzowny element używany do wytwarzania barwinków. Sól kamienną doceniają również producenci działający w branży tekstylnej oraz przemyśle garbarskim. Stanowi ona dodatkowo podstawowy surowiec pozwalający na otrzymywanie zarówno związków sodu, jak i wykorzystywana jest do fabrykacji chloru (oraz jego związków – w tym chociażby kwasu solnego).

Kłodawska sól kamienna jest niezastąpiona także w ciepłownictwie, gdzie – dzięki swoim właściwościom zmiękczania wody – wspomaga usprawnianie procesów zachodzących w instalacjach.

Skontaktuj się z nami

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych (*musi być zaznaczona przed wysłaniem)
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę beTrade Emilia Bekker, Targowa 7a/12, 78-449 Borne Sulinowo, w celu złożenia zapytania i uzyskania odpowiedzi. Podanie danych jest dobrowolne. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych, prawo do ich poprawiania, aktualizowania jak i usunięcia.